روش هایی برای افزایش ۵۰ درصدی طول عمر باتری لپ تاپ لنوو بیست و یک/دی

ترفند های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ های لنوو تا ۵۰ درصد در نمایندگی لنوو کرج

باتری لپ تاپ لنوو

از مهمترین قطعات سخت افزاری هر لپ تاپ، باتری یا همان محل ذخیره انرژی می باشد. باتری به لپ تاپ این قابلیت را می دهد که در صورت عدم دسترسی به برق هم، کاربر بتواند از آن استفاده کند. به همین دلیل باتری لپ تاپ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که در صورت آسیب دیدگی تنها راه استفاده از لپ‌ تاپ اتصال مستقیم آن به انرژی الکتریکی می باشد. 
باتری لپ تاپ ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود که هر کدام از این دلایل باعث کاهش طول عمر باتری و در نهایت ازکار افتادگی کامل آن می‌شوند. به همین دلیل مهم است که در استفاده از لپ تاپ، نکاتی را جهت مراقبت بیشتر از باتری رعایت کرده تا حد امکان از سوختن و خرابی آن جلوگیری شود. 
در ادامه ترفند هایی برای افزایش طول عمر باطری لپ تاپ لنوو بیان شده که با به کارگیری صحیح آن ها میتوانید تا ۵۰ درصد عمر باتری لپ تاپ لنوو خود را افزایش داده و با کمک آن ها مرگ باتری لپ تاپ را چند سال عقب اندازید. 

علل عمده خرابی باتری لپ تاپ لنوو

همانطور که می‌دانید باتری یکی از مهمترین قسمت های هر لپ تاپ بوده و به دلیل اهمیت بالا و کاربرد گسترده آن، نگهداری اش نیازمند دقت بالایی می باشد. از این رو ممکن است گاهی اوقات باتری به دلایل گوناگونی خراب شده و درست کار نکند. متاسفانه این بخش مهم از لپ تاپ مستقیما به برق ۲۲۰ ولت شهری وصل می شود که این موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی برای کاربران لپ تاپ شده است. چرا که برق شهری گاهی اوقات دارای خرابی و نوسانات نامناسب می باشد که در صورت ورود به دستگاه های الکترونیکی از جمله لپ تاپ، می تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد، و باعث آسیب دیدگی و از کار افتادگی قطعات مختلف لپ‌ تاپ شود. 
به همین دلیل متخصصان همیشه توصیه می کنند که هنگام متصل کردن لپ تاپ لنوو یا هر دستگاه الکترونیکی دیگر به انرژی الکتریکی، از محافظ برق استفاده شود. تا در صورت ورود نوسانات نامناسب، از ایجاد آسیب‌ دیدگی جلوگیری شود. چنین مشکلی می تواند به باتری لپ تاپ لنوو آسیب‌های جدی وارد کرده و در نهایت باعث از کار افتادگی آن شود. 

هرگز اجازه ندهید باتری لپ تاپ شما به طور کامل خالی شود. 

یکی از مواردی که می تواند در روند طولانی، باعث آسیب دیدن باتری لپ‌ تاپ شود، خالی شدن باتری به صورت مکرر است. بسیاری از کاربران لپ‌ تاپ به دلیل آگاهی نداشتن از مضرات این موضوع، هر دفعه در استفاده از دستگاه خود تا انتهای شارژ آن را مصرف می‌کنند. به گونه‌ای که لپ‌ تاپ به دلیل رسیدن انرژی باتری به صفر خاموش میشود. بیشتر کاربران لپ تاپ این کار را در حالتی انجام می‌دهند که هیچ آگاهی از مضرات آن ندارند. 
متخصصان توصیه می‌کنند که تا قبل از اینکه شارژ باتری زیر ۲۰ درصد برسد، آن را به برق متصل کنید. البته برخی از لپ تاپ های لنوو در جهت کاهش این آسیب، به گونه ای طراحی شده اند که بیش از اتمام شارژ باتری و خاموش شدن لپ تاپ، به صورت خودکار خاموش می‌شوند. اما بسیاری از سیستم‌ های موجود از این قابلیت برخوردار نبوده و کاربران باید در هنگام استفاده از  چنین دستگاه هایی، به این نکته مهم جهت سالم ماندن باتری لپ تاپ خود در طولانی مدت، توجه کنند. 

تاثیرات میزان روشنایی صفحه نمایش بر روی باتری لپ تاپ لنوو

ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ از قسمت هایی می باشد که بخش عظیمی از شارژ لپ تاپ را به خود اختصاص می دهد. از این رو هر چه صفحه نمایش میزان روشنایی بالاتری داشته باشد برق بیشتری مصرف می کند. به همین دلیل کارشناسان همیشه پیشنهاد می‌کنند که از استفاده با لپ تاپ با نور زیاد صفحه نمایش، پرهیز کنید. این کار علاوه بر آسیب زدن به بخش باتری لپ تاپ، می تواند خطراتی را برای حس بینایی شما در طولانی مدت ایجاد کند. یکی از نکات مهم در افزایش طول عمر باتری، میزان مناسبی از روشنایی صفحه نمایش است. در واقع شما باید همواره دقت داشته باشید نور صفحه نمایش از حالت عادی خود فراتر نرود. برای دسترسی به تنظیمات نوری لپ‌ تاپ خود می توانید از کلید Fn و دکمه روشنایی در کیبورد لپ تاپ استفاده کنید. 

عدم نگهداری باتری در محیط های گرم

همانطور که می دانید، وجود حرارت زیاد یا حتی حرارت کم در طولانی مدت می تواند قاتل قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما به ویژه باتری آن باشد. گرمای زیاد به مرور آسیب هایی را در باتری لپ تاپ لنوو ایجاد کرده و در نهایت باعث خرابی و از کار افتادگی آن می‌شود. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق، لپ تاپ خود به ویژه باتری آن را از گرما دور کنید و همواره آن را در مکان‌های نسبتاً خنک یا دارای دمای معمولی نگهداری کنید. 
برای مثال از کار کردن با لپ تاپ روی محیط هایی چون فرش، پتو، میز و... بپرهیزید. چرا که به دلیل بسته بودن سطح زیرین آن، ورود و خروج هوا اعمال نشده و موجب گرم شدن و آسیب دیدن قطعات لپ تاپ لنووی شما می شود. 
انباشته شدن گرد و غبار نیز باعث بستن راه های ورودی و خروجی هوا شده، که نهایت همان افزایش حرارت را در پی دارد. از این رو همیشه اجزای مختلف لپ تاپ خود را گردگیری کنید. برای کمک به سلامت باتری در این مورد نیز می توانید هر چند وقت یک بار، آن را از لپ تاپ جدا کرده و نقاط اتصال را گردگیری و پاکسازی کنید. 

عیب یابی و تعمیر باتری لپ تاپ لنوو در نمایندگی لنوو کرج

در نهایت با به کار گرفتن تمامی این نکات هم ممکن است باتری لپ تاپ شما دچار خرابی های جزئی شود. خرابی های جزئی همان آسیب‌ دیدگی هایی هستند که در صورت بی اهمیتی و عدم تعمیر آن، به خرابی و آسیب دیدگی های جدی و غیر قابل جبران تبدیل می شوند.
بنابراین اگر با هر یک از علائم احتمالی خرابی باتری لپ تاپ لنوو خود مانند افزایش سرعت اتمام شارژ باتری، خاموش و روشن شدن لپ تاپ به صورت مکرر و ناگهانی، دیر شارژ شدن باطری و... مواجه شدید، بهتر است که هر چه سریعتر به مراکز تخصصی جهت تعمیر باتری مورد نظر مراجعه کنید. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج، با به کارگیری بهترین و با تجربه ترین متخصصان و استفاده از پیشرفته‌ ترین دستگاه‌ ها، آماده خدمت رسانی به شما کاربران کرجی لپ تاپ های لنوو، در زمینه تعمیرات و تعویض قطعات و رفع اختلالات آن می باشد.

نظرات

حامد عامری پاسخ
28/11/1400

مهم ترین قطعه از قطعات سخت افزاری لپ تاپ باتری لپ تاپ است که محل ذخیره انرژی است

امیررضا پاسخ
28/11/1400

همیشه از محافظ برق هم برای لپ تاپ هم برای باتری استفاده کنیم چون یکی از عواملی که باعث خرابی باتری لپ تاپ می شود نوسانات برق است

امیدپرویزی پاسخ
28/11/1400

یکی از مواردی که باعث خرابی باتری لپ تاپ می شود در طولانی مدت خالی شدن باتری به صورت مداوم است

زهرا رضایی پاسخ
28/11/1400

بهترین استفاده صحیح از باتری این است که قبل از اینکه شارژباتری به زیر 20درصد برسد به شارژ متصل شود

امین امیرپور پاسخ
28/11/1400

برای جلوگیری از خراب شدن باتری سعی کنید از نورزیادصفحه نمایش استفاده نکنید چرا که هم برق وانرژی بیشتر وهم باتری بیشتری مصرف میکنه

ملیکا زارع پاسخ
28/11/1400

یکی از عواملی که باعث خرابی باتری لپ تاپ می شود دمای زیاد است سعی کنید باتری خود را ازگرما دور کنید وددر دمای معمولی وپایین وخنک نگهداری کنید

نظر خود را اضافه کنید