علل خرابی کابل فلت لپ تاپ لنوو هجده/فروردین

بررسی علل اصلی خرابی کابل فلت در نمایندگی لنوو کرج

کابل فلت لپ تاپ لنوو

کابل فلت از مهم‌ترین اتصالات لپ تاپ به شمار رفته که دو قسمت اصلی دستگاه یعنی صفحه نمایش و بدنه را به همدیگر وصل می نماید. کابل فلت در داخل لولای لپ تاپ قرار داشته و وظیفه آن به طور کلی انتقال تصاویر و دیگر فایل های مورد نظر از مادربرد به صفحه نمایشگر در جهت امر نمایش است. 
این قطعه به دو نوع ال سی دی و ال ای دی تقسیم تقسیم‌ میشود. فلت ال سی دی مناسب برای دستگاه هایی بوده که در قسمت صفحه نمایش آنها از ال سی دی استفاده شده و کابل فلت ال ای دی برای لپ تاپ های با صفحه نمایش ال ای دی در نظر گرفته شده است. 
از آنجایی که فلت به دلیل وظیفه اتصال مادربرد به ال سی دی در قسمت میانی و مابین دو قسمت اصلی لپ‌ تاپ یا همان بخش لولای لپ تاپ قرار دارد، درصد آسیب پذیری آن نسبت به دیگر اتصالات افزایش می‌ یابد. لولا بخشی حساس بوده و ممکن است در اثر باز و بسته کردن غیر اصولی و نادرست لپ‌ تاپ و یا تحمیل فشار زیاد و وارد شدن ضربه دچار شکستگی و خرابی شود. در این حالت ممکن است به کابل فلت درون آن نیز آسیب فراوانی وارد شود. 
البته این قطعه در صورت جزئی بودن ضربه و خرابی، قابل تعمیر و ترمیم بخش های آسیب دیده است اما چنانچه آسیب وارد شده از شدت زیادی برخوردار باشد، امکان شکستگی کامل و آسیب دیدگی غیرقابل جبران فلت وجود دارد. از این رو همواره توصیه می‌ شود از باز و بسته کردن محکم و غیر اصولی لپ تاپ پرهیز کرده و همواره آن را در مکانی مناسب و به دور از ارتفاع، احتمال وارد شدن ضربه و فشار، آب خوردگی و... نگهداری کنید. 
در ادامه علل اصلی خرابی فلت لپ تاپ لنوو و راهکار های مقابله با آن، به همراه نشانه های رایج این نوع خرابی در جهت تشخیص صحیح و سریع شما کاربران لپ تاپ های لنوو و پیشگیری از بروز این نوع آسیب ها بیان شده است. 

علائم رایج خرابی کابل فلت لپ تاپ لنوو

همانطور که در قسمت قبلی گفته شد، کابل فلت درون لولای لپ تاپ واقع بوده و وظیفه اصلی آن اتصال مادربرد به صفحه نمایش است. از این رو پس از متصل ساختن این دو قطعه سخت‌ افزاری به همدیگر توسط فلت میانی، فایل‌ های تصویری و دیگر اطلاعات و داده های مورد نظر از قسمت های اصلی سخت افزار به صفحه نمایش موجود منتقل شده و در جهت تماشای کاربر و انجام امور مورد نظر او به نمایش در می‌ آیند. 
بنابراین کابل فلت یکی از اتصالات مهم لپ تاپ بوده که به طور کلی به انجام امور نمایشی می پردازد. از این رو در صورت خرابی کابل فلت نیز در عملکرد آن اختلال روی آمده که در نهایت به مشکلات نمایش فایل ها می‌ انجامد. به همین دلیل همواره توصیه می شود راهکار های موجود در زمینه پیشگیری از خرابی و آسیب دیدگی فلت و مراقبت صحیح از آن را جدی بگیرید. 
همچنین باید بدانید که در صورت بروز آسیب های شدید در این بخش امکان سرایت خرابی به صفحه نمایش و مادربرد نیز وجود دارد. بنابراین توصیه می‌شود با شناخت علائم خرابی کابل فلت لپ تاپ لنوو و رعایت نکات ارائه شده در این حوزه، از خرابی فلت و تشدید و گسترش آسیب آن پیشگیری نمایید. در ادامه علائم رایج خرابی و پارگی کابل فلت لپ تاپ لنوو برای شما عزیزان شرح داده شده است تا با شناخت علائم اصلی در حین مشاهده آنها، به تشخیص صحیح پرداخته و فوراً در جهت رفع مشکل روی داده اقدام نمایید. 

عدم نمایش تصاویر

یکی از مواردی که می تواند از خرابی کابل فلت لپ تاپ خبر دهد، عدم نمایش هیچگونه تصویر از سوی صفحه نمایش لپ تاپ است. در این حالت به احتمال برخی از بخش‌ های مربوطه در کابل فلت آسیب دیده و یا اینکه این قطعه به طور کامل دچار پارگی شده است. همچنین ممکن است در صورت قطع اتصال کابل فلت از مادربرد یا صفحه نمایش نیز چنین مشکلی رخ دهد. به همین دلیل بهتر است همواره لپ‌ تاپ را در محلی مناسب و به دور از آسیب ها و عوامل مخرب بیرونی نگهداری کنید. 
البته باید توجه داشته باشید که تصویر نداشتن لپ تاپ لنوو می تواند به علل مختلفی از جمله خرابی و از کار افتادگی ال سی دی، خرابی کارت گرافیک، قطع دیگر اتصالات مربوطه و... نیز رخ دهد. بنابراین بهتر است در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی، پیش از انجام هر کاری لپ تاپ لنوو خود را در جهت بررسی دقیق تر و اعمال شیوه‌ های صحیح عیب یابی و رفع مشکل روی داده به یکی از مراکز معتبر مانند نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج بسپارید. 

کاهش نور صفحه نمایش

تاریک شدن صفحه لپ تاپ و عدم وجود نور کافی در آن می تواند به علل مختلفی صورت گیرد و تنها یکی از احتمالات موجود در این زمینه خرابی کابل فلت است. چنانچه با کاهش نور و تاریک شدن بیش از حد و غیر معمول صفحه نمایشگر لپ تاپ خود مواجه شدید، پیش از انجام هر کاری تنظیمات نوری صفحه نمایش را چک کنید. چرا که ممکن است این مشکل در دستگاه به صورت اتفاقی و ناخواسته این کار به دست خود کاربر صورت گرفته باشد. 
بنابراین توصیه می‌شود که پیش از انجام راهکار های پیچیده و طولانی، تنظیمات نوری را چک کرده و در صورت درست بودن چنین حدسی مقدار نور صفحه نمایش را به حالت اولیه و معمول بازگردانید. در صورتی که تنظیمات نوری مانند سابق بوده و همچنان تصاویر و دیگر موارد به نمایش درآمده تاریک می باشند، بهتر است که برای عیب یابی دقیق تر به مراکز مربوطه از جمله نمایندگی لنوو در کرج مراجعه نمایید. 
چرا که این حالت تنها در صورت خرابی فلت صورت نگرفته و ممکن است در حالات دیگری چون خرابی ال سی دی، بروز اختلالات نرم افزاری و... نیز رخ دهد. یکی دیگر از مشکلات مربوط به این مورد، مات شدن و کدر شدن فایل ها و تصاویر و اشکال به نمایش در آمده است. این اختلال نیز ممکن است به علل دیگری رخ دهد، که تشخیص دقیق آن از عهده خود کاربر خارج می باشد. 

قطع و وصل شدن مکرر تصویر به نمایش در آمده

از دیگر مشکلاتی که ممکن است در صورت خرابی فلت رخ دهد، می توان به قطع و وصلی تصویر صفحه نمایش به صورت مکرر اشاره داشت. در این حالت احتمالاً کابل فلت دچار آسیب جزئی شده که تصاویر به صورت مکرر قطع و وصل می‌ شوند. همچنین ممکن است در صورت شل شدن اتصالات به مادربرد یا صفحه نمایش نیز چنین مشکلی رخ دهد. 
البته موارد دیگر چون خرابی کابل کارت گرافیک، برخی اختلالات نرم افزاری، خرابی ال سی دی و... نیز می توانند باعث بروز چنین اختلالی شوند. بنابراین بهتر است که در جهت عیب یابی صحیح و رفع مشکل روی آمده در اسرع وقت، و همچنین پیشگیری از سرایت آسیب به بخش های دیگر به ویژه صفحه نمایش و مادربرد، به مراکز معتبر در این زمینه مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو در کرج مراجعه نمایید. 

تعمیر و تعویض کابل فلت لپ تاپ لنوو توسط نمایندگی لنوو در کرج

چنانچه به هر دلیل با خرابی فلت و علائم نشان دهنده این مشکل در لپ تاپ خود رو به‌ رو شدید، می توانید در جهت عیب یابی صحیح و رفع مشکل روی داده در اسرع وقت و به بهترین نحو ممکن، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج مراجعه نمایید. نمایندگی لنوو در کرج، یک مرکز بزرگ و پیشرفته در زمینه تعمیرات انواع مدل های لپ تاپ لنوو در کرج بوده که می‌ تواند خدمات بی نظیری را در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری نظیر پاور، فلت، فن، کیبورد، کارت گرافیک، ال سی دی و... با توجه به کارشناسان حرفه‌ ای موجود و استفاده از پیشرفته‌ ترین ابزار آلات و دستگاه های روز دنیا ارائه نماید. 
همچنین تمامی امور نرم افزاری مربوطه نظیر نصب ویندوز در کرج، نصب و راه اندازی نرم افزار های عمومی و تخصصی، نصب آنتی ویروس اورجینال و معتبر و به روزرسانی مرتب آن، ریکاوری اطلاعات از دست رفته هارد، ویروس کشی سیستم و رفع اختلالات نرم‌ افزاری شایع مانند هنگ کردن مکرر لپ تاپ، بروز کرش های پی در پی، نمایش مداوم صفحه آبی مرگ ویندوز و... نیز در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج با نوین ترین روش های دنیا در این حوزه و در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

نظرات

28/11/1400

کابل فلت مهم ترین اتصالات لپ تاپ است و صفحه نمایش و بدنه را به همدیگروصل می کند.

مهدی پاسخ
28/11/1400

قرار گیری کابل فلت لپ تاپ در داخل لولای لپ تاپ است که انتقال تصاویر واطلاعات را از مادربرد به صفحه نمایش برعهده دارد.

ملینا دهقان پاسخ
28/11/1400

دونوع فلت داریم یکی برای صفحه نمایش ال ای دی و یکی برای صفحه نمایش ال سی دی

داوود پاسخ
28/11/1400

لولای لپ تاپ خیلی حساس و اسیب پذیره در اثر بازوبسته کردن مداوم لپ تاپ ها وضربه وچون فلت لپ تاپ در درون لولا قرار گرفته است احتمال اسیب به فلت لپ تاپ وجود دارد

نگین مقدم پاسخ
28/11/1400

علائمی که باعث نشان دادن خرابی فلت لپ تاپ است نشان ندادن تصویروکاهش نور صفحه نمایش وقطع ووصل تصویر می باشد

حسن جمالی پاسخ
28/11/1400

لپ تاپ من روشن میکنم یدفعه نورش کم میشه ممکن است از فلت لپ تاپ باشد؟

نظر خود را اضافه کنید